default dark light
Kadın Sağlığı ve Meme Kanseri paneli

Beykoz Gümüşsuyu Vakfı Başkanı Dursun Ali YAVUZ'un üstlendiği, kadınlarımızı yakından ilgilendiren Kadın Sağlığı ve Meme konulu panel Gümüşsuyu Mahallesi Abdullah Bayık Kütüphanesi'nde Özel Çebi Tıp Merkezi işbirliği ile düzenlendi.
meme
Op. Dr. Ahmet KARADAĞ'ın katılımcı bayanlara slayt gösterisi eşliğinde meme kanseri hakkında bilgiler vererek erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. KARADAĞ, bayanların kendi kendine meme muayenesi yaparak olası kanser tehdidine karşı önlem alabileceklerini belirtti.


Basında çıkan her habere itibar edilmemesi gerektiğine de değinen Ahmet KARADAĞ, doğru olan tek şeyin Dr. kontrolünde yapılan teşhis ve tedavi şekli olduğunu söyleyerek, her 2 kadından 1'inin kanser riski taşıdığını ifade ederek her yıl düzenli olarak meme kontrolünün yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Dr. Ahmet KARADAĞ katılımcıların sorularını yanıtlayarak kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Son olarak katılan bayanların isimlerinin not alındığı panelde, Çebi Tıp Merkezi tarafından ücretsiz olarak meme kanseri taraması yapılacağı öğrenildi.

Gümüşsuyu Vakfı Başkanı Dursun Ali YAVUZ program sonunda Dr. Ahmet KARADAĞ'a teşekkür ederek çiçek takdim etti.