default dark light
Gümüşsuyu Merkez Camii hizmete açıldı!

Vakfımız kurulduğu 1997 tarihi ile 2006 tarihi arasına kadar başta Derneğimiz zamanında inşası başlamış olan Hizmet Binamızın tamamlanmasında ve yıkılıp yeniden inşa edilen camiimizi Gümüşsuyu Halkına kazandırmıştır.
gümüşsuyu merkez camii
Hizmet binamızın inşasına başlanılmasında emeklerini göz ardı edemediğimiz Beykoz Gümüşsuyu Güzelleştirme Derneği yönetimine ve katkılarından dolayı gerek Gümüşsuyu halkına gerek bağışçılara ve Belediye Başkanlarımıza bölge idari amirlerimize şükranlarımızı borç biliriz.
gümüşsuyu merkez camii
Hizmet Binamız Halkın hizmetine açıldıktan sonra giriş katına PTT ve çeşitli dükkânlara kiralanıp halkın yararına sağlanmıştır. Hizmet Binamızın 1. katında Gümüşsuyu Sağlık Ocağı Hizmete açılarak vatandaşımızın sağlık yönünden sıkıntılarının daha hızlı giderilmesi sağlandı.
gümüşsuyu merkez camii
Hizmet Binamızın ikinci katında Kuran Kursumuz açılarak halkımızın hizmetine sunuldu.
Hizmet Binamızın 3. katında Camiimizde görev yapan Hocalarımıza 90 mt² kullanım alanı olan 2 adet lojman daire yaptırılmıştır.

2000 yılında yıkılan eski camiimizin yerine yenisinin yapılmasında başta Vakıf Başkanı ve Yöneticileri olmak üzere, Gümüşsuyu halkının camii inşası yapılması aşamasında sağduyu ile olaylara yaklaşımı gerekli maddi ve manevi yardımları ile sahiplenmesi takdire şayandır.
gümüşsuyu merkez camii
Camiimizin yapılmasında başta şimdiye kadar yapmış olduğumuz her eserimizde ve yardımlarımızda bizlerin her zaman yanında olan Gümüşsuyu halkına ve Gümüşsuyu halkının ileri gelenlerine, 2009 yılına kadar ilk olarak dernek ve sonrasında Vakıf olarak yönetiminde bulunan ve bulunmayan bu işi hayır duaları için gönüllü yapan herkese, bizleri hiçbir zaman kırmayan hayırsever Beykoz ve Gümüşsuyululara, 2000
- 2009 yılları arasında görev yapan ve şimdiye kadar her zaman yanımızda olan Kaymakamlarımıza, il ve ilçe Belediye Başkanlarımıza, Başkan yardımcılarımıza,  İl ve İlçe Meclis üyelerimize, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, yetkili hâkim ve savcılarımıza, saymakla bitiremeyeceğimiz bölgemizde görev yapan ve yapmış tüm bölge idari amirlerimize,  İlçemizde faaliyet gösteren tüm siyasi parti yönetimlerine, bölgemizde faaliyet gösteren dernek yönetimlerine ve muhtarlarımıza sonsuz şükranlarımızı borç bilir bundan sonrada yapacak olacağımız sayısız faaliyette yanımızda olmalarını dileriz.
a.    Yapılan yeni camiimin inşası bitirilerek 2003 yılında ibadete açıldı.
b.    Camiimize 4 adet salon tipi sıcak soğuk 42.000 BTU klima alındı.
c.    Camiimize Alttan ısıtma sistemi yaptırıldı.
d.    Camiimizin temizliği için yıkama ve emiş gücü yüksek olan sanayi tipi elektrik süpürgesi alındı.
e.    Camiimizin halıları yenilenerek değiştirildi.
f.    Camii içerisinde hocalarımıza bir bölüm ayrılarak oda yapıldı.
g.    Camiimizin ezan okuma ve camii içerisindeki amfiler yenilenerek yüksek teknolojiye sahip ürünler ve sistem alındı.
h.    Camiimizin içerisinde bulunan büyük avize ve küçük avizelerinin temizliği yaptırılarak tasarruflu ampuller alınarak yenilendi. Camiimizin aydınlatma sistemine elektrik kesintilerinde aydınlığı sağlaması için gerekli şarjlı LED sistemi ile uzun saatler aydınlatmayı sağlayan lambalar takıldı.
i.    Yeni camiimizin temizliğini yaptırmak için sürekli olarak periyodik aralıklarla yapmak üzere bir bayan tutuldu.