default dark light
Abdullah BAYIK Kütüphanesi açıldı

Gümüşsuyu Mahallemiz için çok amaçlı düşünülerek yaptırılmış olan gerekli teknik alt yapı alınarak hizmete açılan Vakfımızın Kurulumunda büyük emekleri ve yardımları olan ağabeyimiz Abdullah BAYIK’ın ismini verdiğimiz. Beykoz Gümüşsuyu Abdullah BAYIK Kütüphanesi Gümüşsuyu Halkına kazandırılmıştır.
abdullah bayık kütüphanesi


Beykoz’un önemli sivil toplum ve sosyal kuruluşlarından bir olma yolunda hızla ilerleyen Gümüşuyu Vakfı’nın yaptırmış olduğu kütüphanenin açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Açılışa katılan isimler arasında, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Eski Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Necati Ak ve Erdal Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Avcu, Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Ahmet Soylu, AK Parti Eğitim Komisyonu Başkanı Hüseyin Yüksek’de yer aldı.

dursun ali okuyanDeğerlerimize sahip çıkmalıyız
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Gümüşsuyu Vakfı’nın bölgede yapmış olduğu çalışmalar sinevizyon aracılığı konuklara anlatıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Dursun Ali Okuyan,  bilim ve teknoloji nedeniyle hızla küreselleşen dünyada, bazı değerlerin yok olmaya yüz tuttuğunu ve bunlar arasında en önemli değerlerin başında gelen okuma kültürünün devam etmesi gerektiğini söyledi. Vakıf olarak yapmış oldukları çalışmalardan da söz eden Başkan Okuyan, hiçbir başarının bireysel olamayacağını ve her başarının ardında kolektif bir aklın olduğunu kaydetti.

Yönetim Kurulu üyelerini sahneye davet ederek, teşekkürlerini ifade eden Okuyan, “Gümüşsuyu halkı var olduğu sürece, Gümüşsuyu Vakfı yaşayacaktır” dedi. Sağlık alanında yapmış oldukları çalışmalardan da söz eden Başkan Okuyan, kütüphanenin kitap eksikliğinin giderilmesi için Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’den destek istedi.

muharrem ergülSon derece modern bir kütüphane

Programda konuşan Eski Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’de, son derece modern bir kütüphane yapıldığını ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini kaydederek, kendisinin de bir Gümüşsuyu sakini olduğunu söyledi. Gümüşsuyu Mahallesi’nin doğallığını muhafaza etmesinde Gümüşsuyu Vakfı’nın çok önemli rolü olduğunu da ifade eden Ergül, kütüphaneye yapılan yatırımın kendisini şaşırttığı kadar mutlu ettiğini söyledi.

aydın ergünKütüphaneler bilgi evidir

Programın son konuşmacısı olan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’de kütüphaneyi görünce şaşıranlar arasında yer aldı. Aydın Ergün, kütüphanenin çok güzel hazırlandığını ve mekânın küçük olmasına rağmen yüreği geniş insanların kütüphaneye yoğun emek sarf ettiklerinin göze çaptığını söyledi.  Aydın Ergün, Beykoz Kaymakamlığı olarak bölgede yapmış oldukları hizmetlerden de söz ederek, Abdullah Bayık Kütüphanesi’nin Türkiye Okuyor Kampanyası’na da katkı sunmasını beklediklerini söyledi.
abdullah bayık kütüphanesi
“Kütüphaneler; fikri bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılan yazılı eserleri bünyesinde barındırarak, insanların yararlanmasına sunulan ve kültürel değerlerin gelecek nesillere taşınmasına köprü olarak eğitim ve öğretime sonsuz ve sınırsız katkılar sunan bilgi evleridir” şeklinde konuşan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Abdullah Bayık Kütüphanesi’nin önce Gümüşsuyu’na sonra da Beykoz’a hayırlı olmasını diledi.