default dark light
Gümüşsuyu Camii'nde Kur'an ziyafeti

Beykoz Gümüşsuyu Vakfı tarafından  geleneksel  hale getirilen Kur’an ziyafetlerinin 5.si yapıldı.

Beykoz Gümüşsuyu Vakfı tarafından  geleneksel  hale getirilen Kur’an ziyfetlerinin 5.si yapıldı. Gümüşsuyu Camii’nde düzenlenen ve mahalle sakinleri tarafından yoğun ilgi gösterilen programda  ünlü okuyucular dinleyenlere manevi coşku yaşattı. Gümüşsuyu Vakfı tarafından tüm  misafirlere program sonrası  yemek ikramında bulunuldu.

Gümüşsusyu  Vakfı tarafından  desteklenen programda  Fatih Camii imam-hatibi Osman Şahin, Hafız Sefa Taşkesenoğlu (Türkiye Birincisi) , Mimar Sinan Camii Müezzin Kayyımı Ahmet Sarıkaya, Gümüşsuyu  Camii imam-hatibi  Abdullah Falay , Müezin kayyım Salih Bayram, emekli din görevlileri Mustafa Taşkın, Hayrullah Sağır görev aldılar.

Program öğle namazından önce Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın  sohbeti ile başladı. Müftü Demirtaş konuşmasında Hz. Kur’an’ın sorulara cevap,sorunlara çözümler sunduğunu belirtti.

Kılınan öğle nazmının ardından  Kur’an Ziyafeti bölümüne geçildi. Gümüşsuyu Camii imam-hatibi Abdullah Falay açılış konuşmasında,  programa katkıları için Gümüşsusyu Vakfına, katılımları için mahalle halkına teşekkür etti. Abdullah Falay, Kur’anın canlılığını dile getiren şiirinde şunları paylaştı:

“Ne muazzamsın ki asırlar geçti

Hala tazeliğini korumaktasın

Dalalete giden küfür yolunu,

Kapatıpta Hakk'a çağırmaktasın

Sen gelmeden bizler başıboş kulduk

Bulamadığımızı sende bulduk

Senin sayende hepimiz kurtulduk.”

Ardından  Kur’an ziyafeti programı, Kur’anın kalbi olan Yasin-i Şerifin okunması ile başladı. Hafız Salih Bayram, Mustafa Taşkın ve Hayrullah Sağır’ın tilavetleri  huşu ile dinlendi. Beykoz Müftüsü  Hüseyin Demirtaş okunan  Kur’an ayetleri ile ilgili kısa açıklamalarda bulundu.

Ardından ünlü hafızların kıraetine geçildi. İlk olarak Camii Müezzin Kayyımı Ahmet Sarıkaya hucurat suresinden bölümler okudu. Ardından Sefa Taşkesenoğlu Fecr suresinden bölümler okudu. Programın son okuyucusu  Fatih Camii imam-hatibi ( Mushafları İnceleme Kurulu Başkanlığına getirildi) Hafız Osman Şahin İnfitar ve Mutaffifin suresinden bölümler okuyarak ziyafet programı devam etti.

Program, bay-bayan tüm davetlilere  etli pilav ikramında bulunulmasının ardından imam-hatip Abdullah Falay’ın  duası ile sona erdi.