default dark light
Her alanda 7/24 kesintisiz hizmet yapıyoruz

Vakfımız kurulduğu 1997 tarihi ile 2006 tarihi arasına kadar başta Derneğimiz zamanında inşası başlamış olan Hizmet Binamızın tamamlanmasında ve yıkılıp yeniden inşa edilen camiimizi Gümüşsuyu Halkına kazandırmıştır.
yardım
Bu gibi bütçe alanında büyük paylara ihtiyaç duyulan eserlerin yapılmasında katkılar sağladığımız için 2006 tarihine kadar Sosyal Yardım ve Eğitim Faaliyetlerine finansal olarak bütçe ayıramamıştır. 2006 tarihinden sonra inşaların bitmesiyle Sosyal Yardım ve Eğitim Faaliyetlerine başlanılmıştır. Hizmet binamızın inşasına başlanılmasında emeklerini göz ardı edemediğimiz Beykoz Gümüşsuyu Güzelleştirme Derneği yönetimine ve katkılarından dolayı gerek Gümüşsuyu halkına gerek bağışçılara ve Belediye Başkanlarımıza bölge idari amirlerimize şükranlarımızı borç biliriz.

2006-2007 Eğitim ve Öğretim yıllarında yoksul ve maddi durumu iyi olmayanların burs için Vakfımıza müracaat eden ihtiyaç sahiplerine Vakıf yönetimimizin koyduğu kıstas ve ölçülere uyanlara,  Vakfımız ilk ve Ortaöğretim, Üniversite öğrencilerimize burs ve yardım yapmıştır. Vakfımıza müracaat eden ihtiyaç sahipleri tespit edilerek 68 ilk ve ortaöğretim öğrencisine, 85 üniversite öğrencisine burs verilmiştir. Vakıf yönetim kurulumuzun aldığı yeni karar sonucunda 2010 yılından itibaren burs yardımları sadece Üniversite öğrencilerine yapılacaktır.

ramazan erzak yardımıSadece Ramazan ayında değil 12 ayda 7/24 saat kesintisiz hizmeti gönüllü yapan Vakfımız fakir ve yoksullara Halka hizmet Hakka hizmet anlayışı ile yiyecek ve giyecek yardımları yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Kışın ihtiyaç sahipleri tespit edilerek yakacak yardımı yapılmaktadır.

Bayramlarda Vakfımız Gümüşsuyu Mahallemizde bulunan ilköğretim okullarında fakir ve yoksul öğrencilerin tespitini yaparak geleceğimiz olan çocuklarımızı sevindirip yeni bayramlıklar alınarak giydirmektedir.

Vakfımız çok acil yardıma ihtiyacı olan raporlu hastalarımıza maddi yardımlar yapmaktadır. Mahallemizde ikamet eden kimsesiz hastalarımızın hastanelere gitmesinde ve devamlı periyodik diyaliz sıkıntılarına ulaşması için gerekli kuruluşlar ile irtibata geçip ambulans sıkıntılarını gidermektedir.